uk
  Де заправитись
  Електронна черга
  Про завод

  Šhebel – бренд Шебелинського заводу та продукції, яку він виробляє. Це бензини А92 та А95, ДП, LPG. Пальне Šhebel за усіма показниками якості та екологічності відповідає стандарту Євро-5.

  Šhebel: 60 років досвіду

  Історія Шебелинського НПЗ

  Історія розвитку заводу нараховує вже шість десятків років – непростих, успішних, поворотних, трудових років. Поява Шебелинського ВПГКН свого часу символізувала нову епоху розвитку промисловості України. Так само, як поява на ринку сучасного автомобільного пального марки Šhebel ознаменувала справжнє відродження галузі та підтвердження того, що вітчизняний продукт може і повинен мати європейську якість.

  Чи знаєте ви, що…

  В середині ХХ сторіччя Україна була одним із головних газо- та нафтовидобувних центрів не лише СРСР, але й усієї Європи? Особливо ж із відкриттям у 1950 році унікального Шебелинського газоконденсатного родовища, на якому початкові запаси лише природного газу становили 650 (!) млрд кубометрів. Для порівняння – сьогодні річна потреба України у цьому виді палива перебуває в межах 30 млрд кубометрів.

  Від родовища – до НПЗ

  Невдовзі після відкриття Шебелинського газоконденсатного родовища розпочалося його активне освоєння. У 1956 році була створена база зі стабілізації конденсату, який отримувався під час видобутку природного газу. Це підприємство стало основою майбутнього потужного комплексу. Перша черга відділення, у яку входила газофракціонуюча установка № 1 потужністю 100 тис. тон/рік із допоміжними підрозділами запрацювала в 1960 році. Тут перероблявся газовий конденсат Шебелинського газового промислу. Оскільки у регіоні було відкрито нові родовища вуглеводнів, вже у 1970 році була введена в експлуатацію газофракціонуюча установка № 2 (потужністю 200 тис. тон на рік) із розширенням допоміжних підрозділів.

  З тих часів регіон Шебелинка перетворився на один із символів потужної промисловості УРСР, а видобутий тут природний газ та продукти переробки газоконденсату постачалися до багатьох міст і регіонів СРСР. Було споруджено новий газопровід Шебелинка-Дніпропетровськ-Одеса. При цьому якість українського палива вважалася еталонною.

  Перший літр дизпалива

  В 1980-х роках в Шебелинці було здійснено першу масштабну реконструкцію підприємства, яку завершили у 1989 році. Завдяки цьому було збільшено потужність газофракціонуючих установок до 460 тис. тон на рік. Тоді ж на підприємстві було розпочато випуск дизельного пального, що відповідало чинним на той час стандартам ГОСТ.

  Всупереч кризі

  Після здобуття Україною незалежності у 1991 році більшість вітчизняних підприємств було змушено шукати нові шляхи роботи на ринку. Криза вдарила по всіх галузях, однак, незважаючи на це, Шебелинський НПЗ віднаходив у собі сили для розвитку. Так, у 1996 році було реконструйовано обидві газофракціонуючі установки, а їх сукупна потужність переробки сировини сягнула 600 тис/тон на рік.

  Перший літр бензину

  У 1998 році розпочато виробництво прямогонного бензину. Нові технології стрімко поширювалися в Україні і Шебелинський НПЗ йшов у ногу з часом в плані їх впровадження. Так, у тому ж році за ліцензією всесвітньовідомої компанії UOP була побудована і виведена на проектну потужність Установка каталітичного риформінгу (УКР) зі стаціонарним шаром каталізатора.

  Це дало змогу переробляти до 300 тис. т/рік. прямогонного бензину.

  Якість, екологічність, продуктивність

  У 2001-2002 роках  обсяги виробництва дизельного пального зросли до 300 тис. тон на рік. Тоді ж було започатковано виробництво бітумів потужністю 20 тис. т/рікТоді ж було започатковано виробництво бітумів, потужністю 20 тис. т/рік.

  Вже за рік завод здійснив рішучий крок в плані підвищення якості виробленого дизпалива. Нова установка змішування дизпалива продуктивністю 300 тис. тон/рік дала змогу випускати пальне із присадками фірми BASF марок Keroflux.

  Вже за рік на заводі було здійснено запуск  нової установким змішування дизпалива продуктивністю 300 тис. т./рік, яка дала змогу випускати пальне підвищеної якості із присадками Keroflux компанії BASF.

  Згодом було підвищено потужність обох газофракціонуючих установок до 1 млн.т./рік:  ГФУ-1 – до 450 тис. т/рік, ГФУ-2 – до 550 тис. т/рік.

  Автомобільні акценти

  Надалі ж щороку відбувалася поступова реконструкція та модернізація обладнання на підприємстві із акцентуванням уваги на виробництві якісного автомобільного пального. Зокрема, у 2013 році комплекс заходів дозволив покращити якість гідрогенізату (сировини секції платформінгу), збільшити вихід риформату (компонент для приготування сумішевих бензинів) і підвищити октанове число.

  Також було проведено реконструкцію установки змішування бензинів із заміною системи керування і насосного обладнання резервуарного парку з метою покращення обліку та якості приготування сумішевих бензинів.

  Шебелинський ГПЗ стає Šhebel: акцент на якість та світові стандарти

  2016 рік став поворотним у розвитку нашого заводу.

  Потужні інвестиції дали змогу запустити масштабну модернізацію виробництва, а саме:

  • здійснено технічне переоснащення установки каталітичного риформінгу задля зниження вмісту бензолу в компоненті товарного бензину – риформаті;
  • завершено будівництво блоку гідроочищення дизельного палива, продуктивністю 150 тис т/рік, призначеного для каталітичного очищення дизпалива від сірко-, азото- і кисневмісних сполук;
  • здійснено реконструкцію блоку гідроочищення дизельного палива із  встановленням реактору задля підвищення продуктивності блоку до  200 тис.т/рік та збільшення міжрегенераційного пробігу каталізатора гідроочищення  з  метою отримання дизельного палива з вмістом сірки не більше 10 ppm;
  • впроваджено процес депарафінізації дизельного палива з застосуванням  сучасного каталізатора  всесвітньовідомої компанії Haldor Topsoe, що дозволило отримати дизельне паливо марки арктичне з температурою фільтрованості не вище мінус 30°С.

  У березні 2018 року було презентовано новий бренд заводу – Šhebel.

  Від цього часу завод виготовляє автомобільний бензин, дизпаливо та скраплений газ під брендом Šhebel: Бензини Šhebel 92, Šhebel 95, дизельне пальне Šhebel ДП (літнє та зимове),  Šhebel ДП Арктика, які відповідають показникам якості та екологічності стандарту Євро 5, та скраплений газ Šhebel LPG згідно з ДСТУ EN 589:2017.

  Виробничі потужності Šhebel

   

  Шебелинський НПЗ – сучасне розгалужене виробництво, на якому використовується широкий спектр технічного устаткування. Ми постійно провадимо модернізацію діючих потужностей, орієнтуючись на передові світові стандарти. Завдяки цьому гарантується якість продукції Šhebel.

  Пропонуємо вам разом із нами оглянути виробничі потужності заводу.

  Газофракційна установка
  Детальніше
  Установка каталітичного риформінгу
  Детальніше
  Блок постфракціонування
  Детальніше
  Блок гідроочищення дизпалива
  Детальніше
  Установка отримання бітуму
  Детальніше
  Установка змішування автомобільних бензинів
  Детальніше
  Установка змішування дизпалива
  Детальніше
  Shebel в цифрах
  60
  років на ринку
  500
  тис.т./рік потужність переробки
  14
  видів продукції
  250
  АЗС, що продають Šhebel