uk
  Де заправитись
  Електронна черга
  29 січня – день народження автомобіля
  29 Січня 2022

  29 січня вважається днем народження автомобіля.

  Самохідні екіпажі вигадали ще 300 років тому: на паровій тязі, і навіть на електричній. Але вони залишалися експериментальними моделями і не мали практичного застосування.

  Перший автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння був запатентований 29 січня 1886 року німецьким конструктором Карлом Бенцом.

  У машини Бенца були майже всі складові, як у сучасному автомобілі:

  • бензиновий двигун з іскровим запалюванням;
  • трансмісія зі зчепленням;
  • гальма;
  • м’яка підвіска коліс.

  Єдиним нюансом було те, що перший автомобіль був триколісний, тому що Карл Бенц не придумав, як синхронно повертати парою керованих коліс.

  Цікавий факт: 5 серпня 1888 дружина Карла, Берта, без відома чоловіка взяла автомобіль і здійснила поїздку з дітьми, щоб відвідати свою матінку. За день вона здолала 106 км, купуючи кілька разів бензин, який продавався на той час в аптеках як засіб для чищення.

  Через фінансову кризу в Німеччині в 1926 році компанія Бенца об’єдналася з компанією Daimler, утворивши концерн Daimler-Benz (нині Daimler AG). Всі моделі були перейменовані: вони стали називатися “Mercedes-Benz”

  Так почалася історія автобренду Mercedes-Benz.

  І цією історію ми започатковуємо рубрику про історію автобрендів, у якій ми розповідатимемо цікаві факти про автомобілі та їх винахідників.

  Слідкуйте за нашими новинами!