uk
  Де заправитись
  Електронна черга
  Шебелинський НПЗ перейшов на виробництво зимового дизпалива
  18 Листопада 2021

  Шебелинський нафтопереробний (Shebel) розпочав виробництво зимового дизельного пального.

  Гранична температура фільтрованості зимового ДП Shebel становить мінус 25 С (при нормі мінус 20 С), вміст сірки  – до 6,5 мг/кг (при нормі до 10 мг/кг), цетанове число – 50 (при нормі не менше 49). З паспортом якості на зимове дизельне пальне Shebel можна ознайомитися за посиланням.

  При виготовленні зимового ДП Shebel використовуються присадки німецького хімічного концерну BASF, технологічні розробки якого компанія використовує і при виготовленні інших видів моторних палив (бензини Shebel 95, Shebel 92).

  З початком зимового сезону з більш низькими температурними показниками планується також випуск арктичного ДП Shebel.

  «З року в рік інтерес наших споживачів-автомобілістів до пального Shebel зростає. Тому питання якості і надійності продукції – на першому місці. Працюємо над тим, щоб українські водії мали достойну альтернативу імпорту», – зазначив директор з комерційних питань Укргазвидобування Сергій Федоренко.

  Нагадаємо, що у жовтні 2017 року Shebel запустив новий реактор гідроочищення дизельного пального з каталізаторною системою від провідної міжнародної компанії UOP, який збільшив потужність блоку гідроочищення на Шебелинському ГПЗ до 200 тис.тонн на рік, а у грудні 2019 року був введений в експлуатацію новий реактор депарафінізації з каталізаторною системою данської компанії Haldor Topsoe A/S, який дозволив випуск арктичного дизельного пального з граничною температурою фільтрованості -32 С.

  Довідка:

  Шебелинський НПЗ (Šhebel) — один з двох нині діючих нафтопереробних заводів в Україні. Його потужність становить близько 500 тис. тонн переробки сировини на рік. Завод веде свою історію з 1960 року. У 2015-2018 роках було реалізовано наймасштабнішу за останні 20 років модернізацію, завдяки чому вдалося здійснити перехід на випуск продукції виключно стандарту Євро 5. З 2018 року пальне виробництва Шебелинського НПЗ реалізується на ринку під торговою маркою Šhebel. В асортименті продукції: бензини Šhebel 92, Šhebel 95, дизельне пальне Šhebel ДП та скраплений газ Šhebel Euro LPG. Пальне Šhebel можна придбати у Київській, Житомирській, Чернігівській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Сумській областях і на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей.