Щорічно у п’ятницю напередодні дня весняного рівнодення відзначається Всесвітній день сну.
Цього року він припадає на завтра – п’ятницю 19 березня.
Ми переконані, що найкращий спосіб відзначити день сну – це добре виспатися.
Але якщо комусь доведеться цю ніч (чи будь-яку іншу) провести за кермом, то ми зібрали кілька лайфхаків, як не заснути за кермом:
- Енергетики і кава – найбільш поширений спосіб підбадьоритися. Але варто пам’ятати, що їх сила діє максимум годину. Якщо вам треба їхати кілька годин – краще обрати інший спосіб боротьби з сонливістю.
- Гучна музика – теж здатна підбадьорити. Однак, коли хочеться спати, навіть самий затятий саунд може перетворитися спочатку в монотонний гул, а потім і в чудову колискову. Щоб цього не сталося, слухайте музику з перервами у 20-30 хвилин. А ще не соромтесь співати у весь голос. Навіщо? При гучному співі активніше працюють легені, у кров надходить більше кисню і організм прокидається.
- Співрозмовник – чудовий засіб від сну за кермом. Але тільки якщо ваш пасажир не спить поруч, а розважає вас цікавою бесідою та стежить, щоб ви не заснули.
- Ненадовго здатні освіжити прохолода чи нічний вітерець – тому при перших ознаках сонливості знизьте градуси на кліматичній установці або відкрийте вікно. Цей спосіб дозволить вам позбавитись симптомів сну на 15-20 хв.
- Жувати, щоб не спати – досить дієвий спосіб не заснути. Найкраще для цього методу боротьби зі сном підходить насіння. А от бутерброди, горішки, печиво швидко насичують організм, що може спровокувати ще більше бажання сну.
- Спробуйте пожувати лимон чи кисле яблуко – це теж відволіче від думок про сон. Тут діє принцип: чим яскравіший смак – тим більше бадьорості.
- Схожу дію мають і яскраві запахи, особливо цитрусові. Почистіть апельсин чи наріжте лимон і розкладіть шкірку по панелі. Бризки цедри швидко змішаються з повітрям у салоні і наповнять його освіжаючим та підбадьоруючим ароматом.
- Відкладіть візит до туалету, навіть коли дуже хочеться. Тут діє принцип – чим сильніше тисне, тим менше думаєш про сон. Але не перестарайтеся! Терпіти більше години може бути шкідливо. Тому розраховуйте сили і кілометри.
- Фізичні вправи – ще один спосіб відігнати сон. Напружуйте і розслабляйте різні м’язи. Прийміть іншу позу для сидіння, потрясіть головою.
- Вмийтеся прохолодною водою або витріть обличчя вологим рушничком. Зробіть гімнастику на свіжому повітрі.
- Багатьом допомагає масаж мочок вух та повік.
Найкращий засіб від сну – це сон. Якщо ви пробуєте різні способи не спати, а очі все одно злипаються – зупиніться, подрімайте, і вже тоді продовжуйте шлях.
Бережіть себе!