Бензопилка – це ручний автономний інструмент для розпилювання деревини, обладнаний бензиновим двотактним двигуном.
Оскільки двигун у бензопил двотактний та його конструкція не передбачає наявності масляного насоса, то чистий бензин заливати у бензопилку категорично заборонено – лише бензиново-масляну суміш.
Заправка бензопилки «чистим» бензином (без додавання масла) дуже швидко виведе ваш інструмент з ладу.
Масло для приготування суміші повинно мати призначення «для двотактних двигунів садово-лісової техніки».
Не використовуйте масло для мопедів, скутерів, моторних човнів!
Пропорції бензино-масляної суміші відрізняються у різних бензопил – їх виробник зазначає в інструкції з експлуатації.
Для підготовки суміші для заправки бензопилок використовують звичайний автомобільний бензин, який продається на АЗС.
Рекомендована марка пального для заправки бензопил зазначена у інструкції до інструменту (зазвичай це А-92 або А-95; а старі «радянські» бензопилки типу «Дружба» чи «Урал» можна заправляти й 80-им, якщо знайдете такий у продажу).
Сучасні виробники техніки створюють інструменти з деталями, які мають різну схильність до детонації. Тому при виборі марки пального краще не покладатися на поради інших «дровопилів», а все-таки почитати інструкцію!
При приготуванні суміші обов’язково спочатку залийте бензин, а вже потім додавайте масло. Якщо зробити навпаки – більш густе масло може прилипнути до дна та стінок ємності та не розмішатися, і суміш буде неякісною.
Не використовуйте бензин, який довго зберігається (більше півроку) – він втрачає свої властивості під час зберігання.
Не використовуйте бензин з самого дна каністри – у ньому може бути осад і домішки, які можуть засмітити карбюратор інструменту.
Готуйте суміш в окремій ємності (стійкій до впливу бензину) та лише після приготування заливайте в бак бензопилки. Не використовуйте для приготування суміші пластикову тару! Не змішуйте компоненти безпосередньо в баці!
Суміш для заправки бензопилки слід готувати безпосередньо перед процесом її використання та, бажано, для одного використання. Не готуйте суміш «про запас» – вона втрачає свої експлуатаційні властивості при тривалому зберіганні.
Якщо суміш все ж лишилася – не рекомендується зберігати її довше 10-ти днів. Якщо у вас невикористана суміш зберігається довше – утилізуйте її.
Що може статися, якщо не дотримуватися цих правил?
❌Ускладнений запуск.
❌Нерівномірна робота.
❌Підвищена детонація.
❌Різкі стрибки потужності.
❌Перегрів двигуна.
❌Утворення нагару.
❌Передчасний знос деталей.
❌Вихід бензопилки з ладу.
Як бачимо, правил багато, але рекомендуємо їх дотримуватися, щоб ваша пилка бездоганно працювала та не створювала вам неприємних сюрпризів і зайвих витрат!
Стежте за станом своїх бензопилок та заправляйте їх правильним бензином!
Таким як Šhebel!